טיפים לקוסמטיקה – איך למנוע התפרצות של אקנה

טיפים לקוסמטיקה – איך למנוע התפרצות של אקנה

סרטון זה פורסם באתר AAD וביוטיוב כחלק מסדרת סרטוני החודש הזמינים על ידי AAD, המספקת עצות לאנשים לטפל בעור, בשיער ובציפורניים. אם אף אחד מטיפים אלה למניעת אקנה לא עובד, הגיע הזמן להתייעץ עם רופא עור או רופא שיוכל לעזור לך למצוא את הטיפול באקנה המתאים ביותר לעור שלך. רופא עור יכול לעזור לך למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבורך ולתת לך עצות שימושיות רבות כיצד להתמודד עם אקנה וטיפול בכל סוגי העור שלך.

שימוש באיפור, מוצרי טיפוח לעור או מוצרי טיפוח לשיער עלול לגרום לאקנה. אם אתה מבחין כי העור שלך מתפרץ לאחר איפור, נסה לזהות את המוצר הגורם לאקנה שלך והפסיק להשתמש באיפור.

איפור ומוצרי טיפוח רבים לעור ולשיער מכילים שמנים ומרכיבים אחרים העלולים לגרום להתפרצויות אקנה

אנשים מועדים לאקנה ורגישים לעור הסובלים מאקנה עשויים לגלות שמוצרי איפור מסוימים כגון יסודות וקונסילרים יכולים להחמיר ולגרום להתפרצות חדשה. אפילו מוצרי איפור בסיסיים כגון יסודות יכולים להוביל להתפרצויות אקנה ולפריחות בעור רגיש.

בעת בחירת איפור

חפש מוצרים שנאמרו שאינם קומדוגניים, נטולי שמן ואינם סותמים נקבוביות מכיוון שמוצרים אלה נוטים פחות לגרום להתפרצות. חפש מוצרים עם גליצרין וחומצה היאלורונית ששומרים על לחות בעור כמו גם מוצרים המתויגים כבלתי קומדוגניים, כלומר הם אינם גורמים לאקנה. מוצרי אקנה רבים מכילים מרכיבים המייבשים את העור, לכן השתמש בקרם לחות כדי למזער יובש וקילוף.

קרם לחות טוב

הוא אחד המשלב שמן ומים כדי לשמור על לחות העור וללא אקנה. כאשר אתם מחפשים פריימרים, יסודות, קונסילרים ואבקות פנים, וודאו שאתם בוחרים פורמולה נטולת שמן ולא אקנה, כלומר היא נבדקה על עור מועד לאקנה ולא הוכחה כי היא תורמת להתפרצויות.

אם העור עם אקנה שמנוני

זה עשוי להיות מפתה להשתמש בטיפולי אקנה מחרידים אם הפנים מרגישות יבשות. אם אתה מהסס להרטיב את העור השומני מכיוון שלא כל התרופות לאקנה גורמות לעור יבש ומתקלף, קרם לחות ללא שמן יכול להעניק לעור מראה בריא יותר ולגרום לאיפור שלך להיראות טוב יותר. כדי להילחם בהתפרצויות אקטיביות ופצעונים זועמים, ד"ר אורנטרייך ממליצה ליישם טיפול ספציפי כגון פתרון אקנה או ג’ל ניקוי קליני לפני איפור.

מוצרי קוסמטיקה רבים מכילים שמן והוספת שמן נוסף על הפנים כאשר אתה מקבל עור שמנוני יכול לגרום להתפרצויות אקנה

שטיפת הפנים לעתים קרובות מדי עלולה לגרום לייבוש העור ולהחמרת הפצעונים. מריחת קרם לחות ללא שמן לפני הכביסה יכולה למנוע את התייבשות העור.

שטיפה יומית של הפנים יכולה להוביל לעור יבש

מה שיכול להוביל לייצור שמן גבוה יותר ולפצות יתר. תרצה למרוח קרם לחות שישאיר את העור מועד לאקנה יותר מדי יום לפני שטיפת הפנים. שטפו את המברשות כל שבע עד עשרה ימים במים וסבון כדי למנוע התפרצויות אקנה חדשות. מברשות איפור אוספות שאריות מוצרים, לכלוך, שמנים וחיידקים.

שטיפת הפנים מדי יום עלולה לגרות את העור ולגרום להתפרצויות אקנה

האשמים באקנה כוללים חיידקים, תאי עור מתים ושמנים מעור של אנשים אחרים שנדבקים למכשיר האיפור שלך. פילינג ועור מנקה בעזרת סבונים וכימיקלים קשים מגרים את העור ומחמירים אקנה.

אם אתה חולה באקנה, כדאי לערום על איפור, קונסילר או קרן עור כדי להסתיר את ההתפרצויות. עם זאת, איפור אינו גורם לאקנה מלא (או במקרה של אקנה דלקתית, דלקתית), ושמירה על עורך לא תהיה מספיקה לניקויו.

אם יש לך אקנה פעיל או פצעונים אדומים

בחר בקונסילר כגון קונסילר אקנה פתרון שקוף המכיל חומצה סליצילית ואצטילגלוקוזאמין להסרת תאי עור מתים שגורמים לנקבוביות להיסתם. אם יש לך התפרצות לא טובה, אתה יכול גם לנסות שטיפה, שבה חומצה סליצילית משפרת את רמות הלחות בעור על ידי המסת החומרים שגורמים לתאי העור להידבק ולגרום להתפרצויות.

זה טוב לשימוש אם אתה בוחר במוצר ללא שמן שמיועד לעור שמן, מנקה את הפנים שלך כל לילה ואף פעם לא ישן עם האיפור שלך. איפור מינרלי הוא אופציה טובה יותר לאנשים עם עור שמן או מעורב, עור מועד לאקנה, רוזצאה ועור רגיש.
למידע נוסף בנושא של חוה זינגבוים יש לבקר ב- delif.co.il

אקנה אינו מדבק

אבל אם יש לך איפור משותף, במיוחד מברשות איפור ואפליקטורים, חיידקים הגורמים לאקנה, שמנים ותאי עור מתים יכולים להיכנס לאיפור שלך. אם אתה משתמש באיפור שלך, אתה יכול להעביר את החיידקים האלה לעור שלך. מוצרי טיפוח לילה יכולים לקלף מצבורי תאי עור מתים שסותמים נקבוביות וגורמים לאקנה.

אקנה

הוא מוצר קוסמטי הנגרם כתוצאה משימוש במוצרי טיפוח ושיער קומודוגניים. אקנה מתרחשת כאשר יותר מדי שמן מצטבר בעור וסותם את הנקבוביות, מה שמוביל להתפרצויות ופצעונים. תנודות הורמונליות הנגרמות על ידי אקנה יכולות להגביר את ייצור החלב בנקבוביות, להגדיל את הדלקת הכללית של העור ולגרום לתאי עור מתים להצטבר ולסתום את הנקבוביות.
על מנת לשמוע עוד מידע בנושא של טיפים לקוסמטיקה – איך למנוע התפרצות של אקנה עליך לבקר ב- https://delif.co.il/

ה- FDA (רשות המזון והתרופות (FDA)) מזהיר כי תחליב אקנה פופולרי

חומרי ניקוי ומוצרי עור אחרים עלולים לגרום לתגובות חמורות. בעוד שניסוחים נטולי שמן יכולים להיות יעילים, מוצרים יבשים עמוסים ברמות גבוהות של חמצן בנזואיל וחומרים אחרים להילחם באקנה יכולים להיות קשים מדי לעור לסבול, במיוחד בשנות ה -30. בעוד אנו מתמקדים בהתפרצויות סלקטיביות, שני רופאי עור מקומיים ציינו כי שימוש במסכה יכול להחריף בעיות עור קיימות אחרות, במיוחד אם אתה מתמודד עם אקזמה, רוזצאה או אקנה.