שיקום מבנים מסוכנים

Lighthouse 1548423
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

למה אתה צריך להתכונן לאסון טבע אם הבניין שלך סובל מנזק חמור

אתר שיפוצים מרשת קבלנים מומלצים 

מבנים מסוכנים מהווים דאגה גדולה לאחר אסונות טבע. אחת הסיבות היא שהם עלולים ליצור סכנות לאנשים שחיים בהם. סיבה נוספת היא שהם יכולים להוות אחריות לבעלי נכסים בכל הנוגע לתביעות בנייה מחדש ותביעות ביטוח. חשוב להתכונן לאסון טבע לפני שהוא קורה כדי שתהיה לכם תוכנית אם המבנה שלכם ניזוק.
למידע מורחב על שיקום מבנים מסוכנים בירושלים מומלץ לבדוק ב- shipootz.co.il

חשוב לדעת איזה סוג של מבנים מסוכנים קיימים ומה יכול לקרות אם תהיה רעידת אדמה, הוריקן או טורנדו.

במקרה של אסון טבע, חשוב שתהיה תוכנית מה לעשות עם בניין החברה שלך. אם אתם הבעלים של בניין שניזוק, כדאי לשקול אפשרויות שיקום שיעזרו לכם לעמוד על הרגליים במהירות.

אולי אתה תוהה, "איזה סוג של אפשרויות שיקום יש?" יש לא מעט לבחירה. לדוגמה, ניתן להזמין מהנדס או אדריכל ולבקש מהם להעריך את הנזק ולספק המלצות לתיקונים. ייתכן שתבחרו גם לשכור קבלנים המתמחים בתיקון מבנים שניזוקו מנזקי שריפה או מים. קבלנים אלה יעבדו עם אדריכלים ומהנדסים כדי לספק הערכה ולהמליץ על תיקונים.

מבוא - הסכנות שבשיקום

הסכנות בשיקום:

שיקום הוא תהליך של החזרת מבנה או חלקיו למצב תקין. בשנים האחרונות חלה עלייה במספר המבנים שנותרו נטושים ונטושים. זה הוביל לעלייה במספר ה"מבנים המסוכנים" במדינות רבות. שיקום הוא תהליך שעלול להיות מסוכן, ולעתים קרובות יקר. תהליך השיקום עלול להיות מסוכן גם עבור מי שמבצע אותו, כמו גם למי שגר בקרבת מקום.

השיקום חייב להתבצע תמיד בזהירות ובהתחשבות בבטיחות. הסיכונים הם לרוב גבוהים, אך גם התגמולים אם עושים זאת כהלכה. היו כמה מקרים שבהם השיקום הצליח לאחר שיושם בזהירות ובזהירות, כגון כאשר ארמון היסטורי

שיקום מבנים מסוכנים הוכח כנושא שנוי במחלוקת בשנים האחרונות. הוויכוח מתרכז לעתים קרובות סביב הרעיון שאמנם זה עשוי להיות זול וקל יותר לשקם מבנה לא בטוח, אבל זה יכול גם להוביל לסיכון מוגבר לפציעה או מוות.

תומכי השיקום טוענים ששיקום בניין הוא זול יותר מהריסתו ובנייתו מחדש. זה יכול לחסוך כסף משלמי המסים ולעזור להפחית את העלות הכוללת על החברה עבור הריסת מבנים. יתר על כן, הם טוענים שאם לא נעשה שימוש חוזר בבניינים הללו, הם יישארו ללא שימוש וייצרו יותר פסולת.

מתנגדי השיקום טוענים כי הסכנות הפוטנציאליות גוברת על כל התועלת הפוטנציאלית משימוש חוזר במבנים אלו. הם מאמינים שאם נמשיך לתקן מבנים לא בטוחים, אז אנשים ימשיכו להשתמש בהם מה שעלול להוביל לפציעה נוספת או למוות.

היערכות לעתיד והפחתת הסיכון

כשאנחנו חושבים על העתיד, אנחנו בדרך כלל מדמיינים בניינים שהם בני קיימא יותר, בטוחים ויעילים יותר. עם זאת, מה קורה עם המבנים הקיימים? מה קורה לאותם מבנים שלא תוכננו מתוך מחשבה על קיימות?

מבנים מסוכנים הם מבנים שסומנו כמי שנמצאים בסכנת קריסה או מהווים סיכון לבריאות ובטיחות האדם. חשוב לשקם את המבנים הללו לפני שהם יתקלקלו והופכים למפגע.

הסיכון לאסון קיים תמיד. זה יכול להיות טבעי או מעשה ידי אדם.

חשוב לתכנן אסונות על מנת לצמצם את הסיכון והנזק הנגרמים מהם.

בחלק זה נדון בחשיבות ההיערכות לאסון ומהם הצעדים שיש לנקוט לפני ובמהלכו.

אילו סוגי מבנים נחשבים מסוכנים?

מבנים מסוכנים הם כאלה שנמצאים בסכנת קריסה או גרימת פציעה. משרד העבודה של ארצות הברית מגדיר מבנים מסוכנים כ"כל בניין, גשר או מבנה אחר שניזוק או לא בטוח עד כדי סיכון הציבור".

ישנן סיבות רבות לכך שמבנה עשוי להיחשב מסוכן. כמה סיבות כוללות: גיל והידרדרות, נזק בשריפה או אסון טבע אחר, ונזק כתוצאה מטעויות אנוש.

מבנים מסוכנים הם מבנים שיש להם סבירות גבוהה להתמוטטות במקרה של רעידת אדמה. הסיבות העיקריות לכך שבניין נחשב למסוכן הן סוג המבנה, הגיל וחומרי הבנייה.

הסוג הראשון של מבנים שנחשבים מסוכנים הם מבנים היסטוריים. מבנים אלה נבנו לפני שקודים סיסמיים היו קיימים ולכן אין להם שום חיזוק שיעמוד בפני רעידות אדמה. למבנים אלו יש גם סיכון גבוה לנזקי שריפה בשל גילם ומחסור בחומרים חסיני אש.

שנית, תכנון הנדסי הוא סוג נוסף של מבנה שיכול להיחשב כמסוכן. מהנדסים רבים מתכננים מבנים חדשים תוך מחשבה על קודים סיסמיים, אך פעמים רבות מבנים ישנים אינם מותאמים לקודים אלה מכיוון שזה ידרוש יותר מדי עבודה או יעלה יותר מדי כסף.

שלישית, יש גם כמה סוגים של מבנים

איך לבחור את איש המקצוע הנכון שמכובד על ידי הקהילה שלהם באזור שלך?

בעבר, אנשים נהגו לעשות דברים בעצמם והם הצליחו לתקן את הבעיות שלהם בעצמם. עם זאת, עם כניסת טכנולוגיות חדשות ופיתוח שיטות חדשות לתיקון מבנים מסוכנים, לא תמיד אנשים יכולים לתקן את הבעיות הללו בעצמם.

מאמר זה יספק כמה טיפים כיצד לבחור איש מקצוע שמכובד על ידי הקהילה שלו באזור שלך.

חברת מאהן היא מהטובות בתחום. יש לה ניסיון רב בתעשייה ומתמחה בשיקום מבנים מסוכנים.

מחן היא חברה המתמחה בשיקום ושימור מורשת תרבותית, מבנים היסטוריים, אנדרטאות ומבנים נוספים. החברה קיימת למעלה מ-40 שנה ולכן יש לה ניסיון רב בתחום זה.