שבירת מיתוסים על הלוואות לעסקים

שבירת מיתוסים על הלוואות לעסקים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

בעלי עסקים רבים חושבים שלקיחת הלוואות לעסקים היא תהליך מסובך, בעיקר כאשר מדובר על עסקים יחסית קטנים או חדשים. יש לא מעט תפיסות רווחות אשר מרתיעות אותם, ומונעות מהם לפנות לבנקים, לחברות המימון ולקרנות הסיוע השונות.

זה חבל מאוד, כי הלוואות לעסקים יכולות לעשות עבורם פלאים, לעזור להם לצמוח או להתגבר על תקופות קשות. חושבים שאין לכם סיכוי לקבל הלוואה בתנאים טובים? אנחנו פה כדי לשבור עבורכם כמה מיתוסים, כך שאולי תשנו את דעתכם ותוכלו להשיג את המימון שאתם צריכים.

עסקים קטנים לא יכולים לקבל הלוואות משתלמות

זה נכון שעסקים קטנים מתקשים לעיתים לקבל הצעות טובות להלוואות, אבל חשוב להבין שכל מקרה לגופו. כאשר אתם ניגשים לבנק, לחברת אשראי או לכל גוף מלווה אחר, המצב הפיננסי של העסק ויכולת ההחזר שלכם נבדקים לעומק. אם תציגו תוכנית עסקית מפורטת ומסודרת, שתשביע את רצון המלווים, בהחלט ייתכן שתקבלו הלוואה יחסית נוחה, גם אם אתם מנהלים עסק לא גדול.

אי אפשר לקבל הלוואה עם דירוג אשראי שלילי

יש כל מיני דברים שיכולים להשפיע לרעה על דירוג האשראי, ולהקשות על עסק לקבל מימון. עם זאת, הנושא הזה רלבנטי רק עבור בנקים וקרנות (כמו הקרן להלוואות בערבות המדינה). אתם עדיין יכולים לבקש הצעה להלוואה מגופים חוץ בנקאיים, אם כי כנראה שתצטרכו לשלם ריבית יותר גבוהה מאשר בבנק.

מעבר לזה. תזכרו שאתם נבחנים לעומק, וכי הגופים מביטים לא רק על דירוג האשראי כאשר הם שוקלים להעניק הלוואות לעסקים. זה נכון שעבר פיננסי נקי הוא סימן חיובי עבור המלווים, אבל באותה מידע הם מסתכלים קדימה, ומקווים לראות שקיים סיכוי גבוה שתוכלו לעמוד בהחזרים, אם יתנו לכם את המימון שביקשתם.

לא כדאי להתאמץ לבקש הלוואה בערבות המדינה

הקרן להלוואות לעסקים בערבות המדינה, מערימה לא מעט קשיים על עסקים בדרך לאישור והעברת הכסף. למעשה, רק כחצי מהבקשות לקרן נענות בחיוב, אך זוהי לא סיבה להתייאש. אם יש לכם דירוג אשראי טוב ותוכנית עסקית מרשימה, כדאי להתאזר בסבלנות ולעבור את התהליך הבירוקרטי והמורכב, כי בסופו אולי תקבלו הלוואה מצוינת.

אובליגו גבוה הוא מחסום בל יעבור

אין ספק כי הלוואה בנקאית עדיפה על חלק מהאפשרויות האחרות, בשל גובה הריבית הנוח יחסית. כאשר פונים לבנק, הוא בוחן בין השאר כמה אובליגו אתם מחזיקים בחשבונות בנקאיים, כלומר - מהו סך ההתחייבויות של העסק שלכם לבנקים? אם מדובר בסכום גבוה, אתם בבעיה, אבל דינכם עוד לא נחרץ.

אם תוכיחו כי תהיה לכם אפשרות לעמוד בהחזרים, למשל באמצעות הצגת חוזה עתידי עם לקוח חדש שיגדיל את הכנסות העסק, יכול להיות שהבנק יאשר הלוואה.  במקרה שלא, אתם תמיד יכולים לבקש הצעות מגופים אחרים. בכל מקרה, תמיד כדאי לבצע סקר שוק מקיף לפני שלוקחים הלוואות לעסקים.

 

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."