סיגריה אלקטרונית - עתיד העישון בישראל ובעולם

סיגריה אלקטרונית

עם כניסתן של הסיגריות אלקטרוניותבישראל, מעשנים רבים שוקלים לעזוב את הסיגריות המסורתיות. אבל מה צריך לדעת על סיגריות אלקטרוניות בישראל לפני שעושים את המעבר? סיגריה אלקטרונית, הופכת יותר ויותר פופולרית בקרב מעשנים בישראל. סיגריות אלקטרוניות מציעות אלטרנטיבה למוצרי טבק מסורתיים שהיא גם בריאה יותר וגם חסכונית יותר. במאמר זה נסקור מדוע סיגריות אלקטרוניות הופכות כל כך פופולריות בארץ.

מהי סיגריה אלקטורנית?

סיגריה אלקטורנית היא מכשיר המופעל על ידי סוללה היוצרת אדים על ידי חימום תמיסה נוזלית המכילה בדרך כלל ניקוטין ופרופילן גליקול. לאחר מכן שואפים את האדים האלו בגלל השפעת הניקוטין שלה. מכיוון שהיא אינה מכיל זפת או כימיקלים מסרטנים אחרים המצויים בסיגריות מסורתיות, עישון סיגריות אלקטרוניות מכונות לעתים קרובות "אידוי" במקום עישון.

המעמד המשפטי של סיגריות אלקטרוניות בישראל

בשנת 2017 העבירה ממשלת ישראל חקיקה האוסרת על שימוש בסיגריות אלקטרוניות בתוך הבית ובתחבורה הציבורית. החוק גם אוסר על מכירת סיגריות אלקטרוניות לקטינים מתחת לגיל 18. עם זאת, אין מניעה לרכוש או להחזיק מכשיר סיגריה אלקטרונית בישראל כל עוד נעשה בו שימוש מחוץ למקומות ציבוריים והרחק מילדים.

ההשפעות הבריאותיות של סיגריות אלקטרוניות

ההשפעות הבריאותיות של סיגריות אלקטרוניות עדיין נחקרות. עם זאת, מחקר הראה שאידוי יכול להיות פחות מזיק באופן משמעותי מעישון סיגריות מסורתיות בשל היעדר זפת וחומרים כימיים אחרים הגורמים לסרטן המצויים בעשן טבק.

אמנם היו כמה דיווחים המקשרים בין אידוי להתקפי לב ושבץ, אך דיווחים אלה עדיין לא הוכחו על ידי מחקרים מדעיים. יתר על כן, מומחים רבים מסכימים כי אידוי יכול לעזור למעשנים להיגמל מההתמכרות שלהם לניקוטין על ידי מתן מקור פחות מסוכן לתיקון הניקוטין שלהם ללא כל הרעלים הנוספים המצויים בעשן סיגריות מסורתי.

היתרונות של סיגריות אלקטרוניות למעשנים ישראלים

אחד היתרונות העיקריים של שימוש בסיגריות אלקטרוניות הוא שהן אינן מכילות טבק או זפת. זה הופך אותם להרבה יותר בריאים מסיגריות מסורתיות, שכן אין סיכון לסרטן משאיפת עשן. 

בנוסף, סיגריות אלקטרוניות רבות מגיעות עם מחסניות טעם שניתן להשתמש בהן כדי להתאים אישית את הטעם והריח של העשן הנשאף. זה מאפשר למעשנים ליהנות מחוויית עישון ייחודית בכל פעם שהם משתמשים בסיגריה האלקטרונית שלהם.

יתרון נוסף של סיגריות אלקטרוניות הוא שהן הרבה יותר זולות מסיגריות רגילות. מכיוון שאין צורך לקנות חפיסות טבק יקרות מדי חודש, משתמשי סיגריה אלקטורנית יכולים לחסוך כסף לאורך זמן על ידי שימוש במכשיר שלהם במקום זאת. בנוסף, מכיוון שמדינות רבות אסרו על עישון בתוך הבית, שימוש עם סיגריה אלקטרונית במקום יכול לעזור לאנשים להימנע מקנסות או עונשים אחרים על הפרת חוקי העישון הציבוריים.

לבסוף, סיגריות אלקטרוניות מציעות למעשנים את הנוחות של היכולת להשתמש בהן בכל מקום שאליו הם הולכים מבלי לדאוג למציאת מקום להדליק או להיפטר מבדלי הסיגריות שלהם לאחר מכן. זה הופך אותם למושלמים לנסיעות ולטיולים בחו"ל שבהם אסור לעשן בתוך הבית או בחוץ.

לסיכום - סיגריה אלקטורנית

סיגריות אלקטרוניות עשויות להוות אופציה מעשית למי שמחפש להפסיק לעשן סיגריות מסורתיות בישראל. בעוד שצריך לעשות הרבה יותר מחקר על ההשפעות ארוכות הטווח של אידוי, עדויות עדכניות מצביעות על כך שיש יתרונות בריאותיים משמעותיים בהשוואה לעישון מוצרי טבק בגלל היעדר מרכיבים מסרטנים. כדי להבטיח עמידה בחוק הישראלי חשוב שמשתמשים יתאייפו רק בחוץ והרחק מקטינים מתחת לגיל 18. 

בנוסף, אלו המעוניינים להתנסות באידוי צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם מראש אם יש להם מצבים רפואיים או דאגות לגבי בריאותם בעת שימוש במכשיר סיגריה אלקטרונית. על ידי התחשבות בכל אמצעי הזהירות הללו, מעשנים ישראלים יכולים לעשות את המעבר בבטחה ממוצרי טבק מסורתיים למכשירי סיגריות אלקטרוניות בקלות יחסית!

תפריט נגישות