מי מתקין ידית בהלה לדלת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

למעט כמה יוצאים מן הכלל, חומרת הבהלה חייבת להיות במקומה אם דלת היא חלק מדרך בריחה מבניין או אזור העולה על מספר הדיירים שיכולים להעמיס, לנעול או לנעול את הדלת. על מנת שתותקן חומרת בהלה בדלת אש, מוט הפאניקה דורש חומרה מאושרת לבטיחות בתנאי אש. החומרה חייבת להיות מאושרת על פי ANSI A1563-2001 דרגה 1.

חומרת פאניקה

היא מכשיר יציאת חירום שניתן להתקין אותו על דלתות מסחריות ויציאות חירום (למשל דלתות אש) כדי לאפשר יציאה מהירה וקלה. רוב הבניינים המסחריים דורשים לפחות שתי דלתות בריחה המצוידות בחומרת בהלה כדי לייעד דרך מילוט העומדת בתקנות הבטיחות.

המכונה גם ברס התרסקות או מוט הזזה, מכשיר פאניקה הוא מנגנון לפתיחת דלת מבלי לסובב מפתח, לחיצה על מנוף או תמרוני נעילה אחרים. דלת בהלה צריכה לאפשר לנתב את היציאה הרחק ממערכת הנעילה.

מערכת זו משתמשת בדלת אחת בצד אחד ובדלת השנייה עם מנעול למות

כדי לנעול את הדלת הראשונה. סרגל פאניקה הוא מוט הזזה בדלת היציאה המאפשר לאנשים לצאת מהבניין בשעת חירום. סרגל הפאניקה מאפשר פתיחת דלת קלה מבפנים, מה שמאפשר לדלת להישאר נעולה מבחוץ.

סורגים אלה מאפשרים לאנשים לעזוב את הבניין במהירות האפשרית

מדינות רבות דורשות להתקין התראות יציאה ופעמוני בהלה על דלתות המתקנים הציבוריים מטעמי בטיחות. ניתן לחבר מוטות בהלה לדלתות המשרד הפנימיות ולדלתות היוצאות מהבניין.

הוספת סרגל חרדה לדלת שלך

היא תכונת אבטחה מצוינת מכיוון שהיא עוקפת את המנעול ונותנת יציאה מיידית במקרה חירום. יש להתקין סרגל בהלה רק ביציאות חירום; במילים אחרות, אם הדלת מעוצבת כיציאה ולא כנקודת כניסה, אתה רוצה להתקין את סרגל הבהלה על הדלת שאליה ברצונך להיכנס. לדלתות המצוידות באביזרי פאניקה יש מוט העושה שימוש במחסום מכני או שרשרת כך שלא ניתן לפתוח אותן ללא שימוש באביזרי פאניקה.

ניתן להשתמש במכשירי נעילה אחרים

לרבות שרשראות ומנעולים, כדי לצאת מהדלת ללא חומרת בהלה. ישנם מנעולנים בקריות (מחלקת עבודה, בטיחות תעסוקתית ומינהל בריא) דורש שניתן לפתוח את כל הדלתות באמצעות מפתח. אם בניין נכשל בבדיקה, אין לו קוד אבטחה עבור אביזרי הדלת.

בר פאניקה

הוא פיסת תשתית אבטחה פיזית המותקנת בדלת כדי לעזור לך לצאת מהבית אם זה בקריות בבטחה בשעת חירום. בהתאם לתקנות האיגוד העירוני הנמצא בקריות להגנה מפני אש, פעמוני פאניקה הם יציאות חירום המותקנות בחדרים שבהם יותר מ -50 אנשים, חדרי מדרגות ודלתות יציאה המשמשות ליציאה מבניין או אזור המכיל חומרים שעלולים להידלק. החומרה מיועדת להתקנה בצד המאובטח של דלת הנפתחת כלפי חוץ כדי לאפשר תנועה קלה לפתיחת דלת היציאה ולספק אבטחה מפני פריצות.
עבור עוד פרטים מורחבים אודות מי מתקין ידית בהלה לדלת נא לגלוש לאתר eyalock.co.il

למד כיצד למדוד, להקטין, לנסר וליישם את החיפוי החיצוני של הדלת. עלות החלפת הסורגים האנכיים להתקנת מכשיר הבריחה על ידי מנעולן מורשה יכולה לנוע בין 800 ל -4,100 דולר, בהתאם לחלקים הנדרשים, תוך התחשבות בחומרה שבחוץ הדלת.

אתה לא רק צריך יציאת חירום עם סרגל בהלה

אלא גם סרגל הפאניקה לדלת חייב לעמוד בדרישות מסוימות. מנעול לדלת התואם את דרישות הנעילה הספציפיות של מוטות הבהלה אינו פועל כראוי ואינו יכול לאבטח את המנעול אם הפסקת חשמל מונעת ממך לפתוח את הדלת. הנקודה העיקרית של סרגל הבהלה היא שיש לו מנגנון נעילה הניתן לפתיחה מבפנים. לכן, חיוני לדחוף את המוט למטה ולברג אותו לתוך הדלת עצמה כדי ליישר את מנגנון הנעילה.

ככלל

התקנת סרגל בהלה נחוצה רק אם לדלת יש מנעול, בריח, משיכה או החלקה על הדלת ולמעשה אין צורך בבר התרסקות. חלקם דורשים התקנה של מוטות הזזה אם הדלת רואה בכך צורך מסיבות מסוכנות מסוימות. אם לבניין גדול יש דלת מסתובבת, ייתכן שיהיה צורך להתקין מעקה בטיחות שני ליציאה פחות מאובזרת, מכיוון שהדלת המסתובבת יכולה להאט קהל נכנס ויוצא.

ברוב הבניינים הסואנים והבנויים בצפיפות כמו בתי קולנוע בקריות

מתחמי זירות גדולות ומסעדות, ניתן למצוא חומרי חרדה ביציאות. הוא נמצא גם בדלתות המסדרון בזמן שריפה, שכן יש להפריד ולהפריד בין אזורי עשן, אש וחום בבניינים מסחריים, בתי מלון ובתי חולים. מוטות התרסקות נמצאים בדלתות הדורשות יציאות חירום להפעלת סוג או מספר דיירים מסוימים.

מכשיר יציאה

המכונה גם יחידת פאניקה או מוט התרסקות, הוא התאמת דלת מכנית הפועלת בחלק הפנימי של דלת יציאה עם מוט רוחב או מסילה הזזה שרוחבה לפחות פי שניים. חומרת הבהלה משמשת על דלתות אש או ידועה כמכשירי יציאה או חומרת הגנה מפני אש והיא נועדה לאפשר יציאה מהירה וקלה, כך שהדיירים יכולים לצאת במהירות ובבטחה בשעת חירום. התקני יציאה (הידועים גם כפני פאניקה או מוטות התרסקות) הם חומרה המיועדת להתקנה בצד המאובטח של דלת שתיפתח.

מוט התרסקות

 

המכונה גם מכשיר יציאת פאניקה, סרגל בהלה או מוט הזזה [1] [2], הוא מעין מנגנון פתיחת דלת המאפשר למשתמש לפתוח דלת בלחיצה על מוט. השם Panic Bar "או Crash Bar נוצר כדי לציין כיצד אנשים נבהלים במהלך פינויים המוניים ומצבי חירום ומתרסקים דרך דלתות לעזוב את הבניין.