המדריך לבחירת בית ספר ללימודי עיצוב

בית ספר ללימודי עיצוב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

אם אתם רוצים ללמוד לימודי עיצוב, אבל מבולבלים מכל האפשרויות שיש ולא בטוחים איך לבחור את מוסד הלימוד המתאים ובכלל באיזה מסלול לימוד לבחור, נשמח לסייע לכם עם המדריך שלנו.

מסלולי לימוד

במכללה לאמנות ועיצוב, מכון אבני, תוכלו לבחור מסלולי הכשרה כמו: תקשורת חזותית ועיצוב פנים וכמו כן תוכלו להירשם לקורסים כמו, קורס פיסול, קורס ציור ורישום, קורס עיצוב גרפי וקורס צילום.

אין חכם כבעל ניסיון

אין ספק שבאמצעות המלצות, תוכלו לקבל התרשמות טובה או לא טובה על מוסד הלימוד. המלצות תוכלו לקרוא באתר האינטרנט של המוסד הלימודי, בכרטיס העסק המופיע בגוגל, ברשתות החברתיות וכמובן תוכלו גם לקבל המלצות מבני משפחה וחברים שלומדים עיצוב או סיימו לימודי עיצוב.

וותק וניסיון בשטח

העדיפות היא להירשם למוסד לימודים וותיק, שיש לו המון בוגרים וכזה שמעניק תעודת מוכרת בשוק. תוכלו להגיע ישירות למוסד הלימודים לפגישת ייעוץ ולשמוע כמה זמן הוא קיים, כמה מעצבים הוא כבר הכשיר והאם הוא בכלל מוכר בשוק. 

היחס האישי והליווי המקצועי

בלימודים במוסד אקדמי ובפרט בלימודי עיצוב, יש דגש על היחס האישי והליווי המקצועי. במידה והלימודים מתקיימים בכיתות גדולות, הרי שהקול האישי שלכם עשוי להעלם. מנגד, אם הלימודים מתקיימים בכיתות לימוד קטנות, אתם בוודאות תוכלו לקבל ליווי אישי מהמרצים והמנחים שלכם וכך תוכלו גם להגיע להישגים גבוהים וטובים.

לימודי תואר ולימודי תעודה

לכל מסלול לימודים, יש דרישות ספציפיות. בדקו שאתם אכן עומדים בדרישות הללו. כמו כן, המסלולים שונים ומה הכוונה? אם מדובר על מסלול אקדמי, אז תהיה פחות התנסות מעשית אבל התואר האקדמי יוכל לסייע לכם בדברים אחרים בהמשך. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את הערך של התעודה שתקבלו. כלומר, האם היא מוערכת ומוכרת בשוק. אתם רוצים להיות בטוחים שהתעודה שווה ולאחר מכן שתסיימו את הלימודים, היא תפתח לכם הזדמנויות בשוק העבודה.

נושאי הלימוד

בדקו כמה שיעורים מתוך סך השיעורים, מוקדשים ללימודים תיאורטיים וכמה מהם ללימודים מעשיים. כמו כן, בדקו מהם התחומים של נושא הלימוד, האם תכנית הלימודים אכן תואמת את צרכי השוק ועוד. הכי טוב יהיה לעשות השוואה בין תוכניות הלימודים הנלמדות במוסדות הלימוד. הכי חשוב שלא תתפשרו ותבחרו את המוסד בו נלמדת תוכנית הלימודים הכי מעודכנת וזו שכוללת המון נושאים ועם דגש לא רק על לימוד חומר תאורטי אלא גם על לימודי חומר מעשי.

אין כמו מראה עיניים

תוכלו לבקר במוסדות הלימוד וכך לחוש את האווירה. אם יש אופציה של התנסות באחד השיעורים, נצלו אותה. בביקור שלכם, תוכלו להתרשם מהצוות הניהולי, מהמרצים, מהסטודנטים, טווח הגילאים של הסטודנטים ועוד. הכי טוב שתפעלו בהתאם לתחושת הבטן. אם אהבתם את המוסד הלימודי ומרגיש לכם שאתם יכולים לפרוח בלימודים ולסיים אותם בהצלחה, הירשמו אליו.